Komentáře

ke článku: Reportéři ČT hledali podzemní továrnu na Františkově - doplněno 30.10.07
ze dne 25.10.2007, autor článku: Kuba

Komentář ze dne: 14.03.2008 02:47:38
Autor: Karel (@)
Titulek: Re: Re:
(u spodní v reportáži zachycené štoly blízko hlavní silnice jsme, tuším, neměřili) byly i tehdy nalezeny indicie narušení prostředí či křížení se štolou, byl poté pro ověření prováděn i průzkum další geofyzikální metodou (přesněji gravimetrií). Ten nicméně na vytipovaných místech na pod cestou nezaznamenal rozsáhlejší volné prostory, takže výsledek byl popsán jako možné zavalené štoly.
Jinak, co se týče vlastní reportáže, musím i podpořit stanovisko jednoho z hlavních šéfů této diskuse. Z různých důvodů jsem v životě přičichl ke aplikované geofyzice, vyšší vědě i novinařině a i k některým dokumentaristům mám blízko (navíc ani Šumavu nemám daleko :-) ) a mám též pocit, že reportáž je dělaná spíš na efekt než na získání opravdových výsledků. Režie, kamera i střih vlastní reportáže jsou udělány dle mého lehce diváckého názoru velmi kvalitně a zajímavě, nicméně vedení vlastního "průzkumu" má své mnohé "mouchy". A protože asi stál televizi peníze a dokonce se za nicneříkajícími pamětníky vydali až za hranice, nejsem si jist, že byly prostředky vynaloženy zcela efektivně (jak už to tak u veřejnoprávních médií často bývá). Pokud pomineme neprofesionalismus reportérů v přesnosti titulků i jiných pojmů ("seismograf" taky není úplně totéž co aparatura pro měření refrakční seismiky), i já se stejně jako vy trochu podivuji, že když se hledá štola zřejmě s betonovou či jinou vyzdívkou, že se při ověřování hned několikrát použije vrtná souprava, která se zastaví na první "překážce" a pak dojdou peníze...
Jinak, přeji vám hodně zdaru při dalším (doufám, že nějak rozumně a nedestruktivně vedeném) zkoumání objektu a také málo klacků pod nohama ze všech stran.
K.Šp., geofyzik
(Omlouvám se za ne zcela aktuálnost,ale reportáž jse

Reakce na komentář
"Re: Re:"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Vypočítejte následující příklad: osm minus jedna = (vlož číslici)

  

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]