Šumava tajemná - Po stopách záhad a přízraků

Šumava tajemná Tak je to konečně tady! Po dlouhodobé spolupráci s některými lidmi z tohoto serveru spatří začátkem listopadu světlo světa moje první kniha o šumavských místech, záhadách, přízracích a fenoménech. Záměrně jsem pro vás napsala vyprávění o kapitole, se kterou mi mnozí z vás pomohli. Berte to jako můj dík a doufám, že dál zůstaneme v kontaktu, protože materiály pro další knihu se hromadí.

Ke světu tajemna se samozřejmě neváže jen nadpřirozeno, někdy je totiž podstata záhad tak reálná, že člověku zbyde už jen málo prostoru pro fantazii.

Konkrétně mluvím o záležitosti zde často a vášnivě propírané - o existenci či neexistenci františkovského podzemí. Ve spolupráci s dobrými, a podle mého názoru spolehlivými zdroji jsem došla k závěru, že možná pravda je tam někde venku...za okny. Celý případ by mohl snadno posloužit jako předloha pro některý z dílů seriálu Akta X. Věřím, že by to byla hodnotná podívaná plná efektů, konspirace a mrtvol. Ale také si nemohu odpustit představu o závěru takového dílu. Myslím, že by agent Mulder továrnu určitě našel, ale výsledek jeho pátrání by se nikdy nedostal do protokolů, protože jak to v tomto seriálu často bývá, zasáhli by určití lidé z „vyšších míst".

Pak by se ale divák nutně musel zamyslet nad tím, jestli je existence františkovské podzemní továrny opravdu tak důležitá, nebo jde spíš o to, kdo v této otázce tahá za nitky a skrývá svou tvář pod roušku mystifikací a polopravd.

Doufám, že si příjemně počtete a budu se těšit na další spolupráci.

[Akt. známka: 2,16 / Počet hlasů: 19] 1 2 3 4 5

| Ze dne 10.10.2009 | Autor: Veronika Rubínková | 12206 přečtení | 57 komentářů | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek