Lipensko prý neleží na Šumavě :-)

V pátek dne 15.5.2007 jsem se shodou náhod a okolností ocitl v předsálí přednáškové místnosti na Krajském úřadě v Českých Budějovicích, kde jsem čekal na jednu osobu. V přednáškovém sále probíhala jakási přednáška nebo konference, která se týkala rozvoje kraje. V jednu chvíli začal jeden z přednášejících vykládat něco o tom, že nechápe, jak někdo může tvrdit, že okresy Český Krumlov a Domažlice jsou na Šumavě a že je to nesmysl. Pak se přidal druhý přednášející, nebo diskutující a to už jsem si připadal jak když poslouchám přednášku spolku recesistů.

Tento druhý pán dokonce tvrdil něco v tom smyslu, že ani Lipensko není na Šumavě a že v okolí Lipna je 11 nebo snad dokonce 17 obcí, které se necítí být na Šumavě. Vrcholem všeho byl názor, že by bylo lepší snad Šumavu zrušit. Byl myšlen asi turistický region (tedy alespoň doufám, ale i to je podle mě naprostý nesmysl). Doteď nevím, jestli tyto myšlenky byly myšleny vážně nebo jen pro pobavení přítomných. Pokud byly myšleny vážně, tak je to spíš k pláči a dotyční pánové by si měli vzít do ruky alespoň atlas ČR a podívat se do něj. Pokud se nepletu, tak o Šumavě jsme si povídali už o hodinách vlastivědy na nižším stupni základní školy.

Dotyčným pánům bych ještě rád připomněl dva názvy obcí: Kout na Šumavě, který leží na okrese Domažlice a obec Pohoří na Šumavě, které leží v okrese Český Krumlov. Nemusím asi připomínat o čem napovídá sám název těchto obcí. Pánové by se měli podívat, kde tyto obce leží aby byli v obraze, než zase začnou šířit nějaké prapodivné myšlenky podobného ražení.

Připadá mi to stejné, jako kdyby skupinka obcí (například kolem Lipna:-) začala prosazovat názor, že neleží v Evropě. Nechci zde polemizovat o nápadech některých lidí, protože nevím, co tyto pány k tomu názoru vedlo, ale možná by občas neškodilo zeptat se starousedlíků v těchto obcích, kde oni žijí, zda na Šumavě, či nikoliv. Možná by po odpovědích domorodců asi změnili názor a třeba taky ne.

[Akt. známka: 2,80 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5

| Ze dne 28.05.2007 | Autor: Kuba | 3561 přečtení | 9 komentářů | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek