Lyžování na Šumavě o tomto víkendu

Zima začala a tak se většina "natěšených" lyžařu chystá o tomto výkendu na hory. Jaká je situace v lyžařských střediscích na Šumavě jsme pro Vás aktuálně zjisťovali na Lipně, Zadově a Špičáku. Zjišťovali jsme i stav kolem bílé stopy.

Skiareál Lipno

Od soboty tedy budou denně od 9-16 a od 18-21 hodin v provozu všechna přepravní zařízení (nemusíte se tedy bát front u turniketů), tzn. obě sekce lanové dráhy Lipno Express, vleky Rovný, Lomený a Kotva, pohyblivé koberce i vlek Dětský ve Foxparku = celková přepravní kapacita 7.705 osob/hod. Bezvadně připraveny budou sjezdovky Školní, Světluška I a II, Jezerní a Foxpark = celkem 3,6 km sjezdovek. Na těchto sjezdovkách je 30-50 centimetrová vrstva kvalitně upraveného technického a prachového sněhu. Uzavřeny budou pouze sjezdovky Promenádní a Střecha, na kterých bude probíhat i přes den technické zasněžování.

Lyžařský areál Zadov - Churáňov

I zde se rozjedou s sobotu všechny vleky a nová čtyřsedačková lanovka. Rovněž se rozjedou i vleky na Nových Hutích.

Sportovní areál Špičák

V sobotu bude v provozu již většina vleků i v areálu na Špičáku.

běžecké tratě na Šumavě

Situace s bílou stopou je po větrné kalamitě díky polomům trochu složitější. Většina tratí se zatím neupravuje a běžecké stopy budou zatím zpřístupněny jen v mimolesních úsecích a po místních komunikacích. Důvodem je vyhlášení zákazu vstupu do lesů na území celé Šumavy.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

| Ze dne 26.01.2007 | Autor: Kuba | 3527 přečtení | 7 komentářů | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek