Lyžování na Šumavě o víkendu

Zadov KobylaDíky sněhové nadílce posledních dnů se některá horská střediska na Šumavě rozhodla znovu rozjet na tento víkend (23.3.07 - 25.3.07) alespoň některé vleky. Rovněž stav běžeckých tratí na Šumavě se značně zlepšil.

Stav sjezdovek na Šumavě

Železná ruda - Nad nádražím

V Železné Rudě je již od včerejška v provozu malý vlek v lyžařském areálu Nad nádražím. Vlek zůstane v provozu po celý víkend.

Zadov - Kobyla

V lyžařském středisku Zadov je v provozu nová čtyř sedačková lanovka a malý vlek v areálu Kobyla. I zde se předpokládá minimálně víkendový provoz. Na Kobyle se jezdí za mimosezóní ceny a parkování je zdarma. Je obnoveno i večerní lyžování.

Ostatní lyžařské areály na Šumavě

O situaci v jednotlivých areálech na Šumavě se můžete sami přesvědčit na záběrech webových kamer v našem přehledu. Ostatní sledované areály na Šumavě už neuvažují nad obnovením provozu v sezoně 2007/2007. Zalyžovat si ale na Šumavě můžete i na německém Javoru, a rakouském Hochfichtu, kde panují stále ještě ideální podmínky.

Stav běžeckých tratí na Šumavě

Také běžecké tratě na Šumavě jsou po nedávné sněhové nadílce v poměrně dobrém stavu. I přes zákaz vstupu do lesů je již řada tratí zpřístupněných pro veřejnost. Přehled aktuálně zpřístupněných tratí, stav sněhu na nich a informace o poslední údržbě jednotlivých běžeckých tras na Šumavě naleznete na stránkách www.bilastopa.cz.

Na Šumavských sjezdovkách a běžeckých tratích Vám přejeme příjemný a prosluněný jarní víkend.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Ze dne 23.03.2007 | Autor: Kuba | 2949 přečtení | 1 komentářů | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek