Splouvání Vltavy? Uměle vyvolaný problém - komu článek vadí?

Na Internetu a v tisku se objevil článek 'Splouvání Vltavy? Uměle vyvolaný problém'. Protože se tento článek dotýká i Zdíkova, kde žijeme, respektive jednoho ekologického sdružení, které zde sídlí, rozhodl se můj kamarád vytisknout tento článek a vyvěsit jej na veřejnou obecní vývěsku. Po jeho opakovaném vyvěšení byl vždy během krátké chvíle stržen a zničen. Rozhodli jsme se proto, umístit jej se souhlasem autora na internet. Jak je vidět, někteří ekologičtí aktivisté nejsou schopni se svým okolím diskutovat a raději ničí vše, co je jim nepohodlné. Odtud už je jen krůček k ekologickému teroru. Viz dále ...

Původní článek:

Splouvání Vltavy? Uměle vyvolaný problém

Reaguji na článek Šumava: problém se točí kolem řeky, který byl publikován v jihočeské příloze MF DNES 14. ledna 2010.

Vltavu z Lenory do Pece jsem jako vodák sjel minimálně pětadvacetkrát.

Skoro pokaždé jsem vedl výpravu 20 až 30 vodáků, většinou dětí. I když dobře vím, že není vodák jako vodák a že v poslední době se častěji než dříve najdou "mastňáci", pořád jsem přesvědčen, že celý problém splouvání Vltavy v tomto úseku je spíše obstrukcí vyvolávanou několika fanatickými vyznavači lidem nepřístupné přírody než skutečným problémem. Limit 51 cm pro splouvání je bezproblémový. Ani dříve jsme horní Vltavu nejezdili při nižším stavu, neboť bychom si zničili lodě nebo bychom museli úsek ze Soumarského mostu do Pěkné, ale i dále projít pěšky a táhnout lodě za sebu. Omezení na 100 lodí denně při stavu, který je vyšší než 51 cm, však považuji za zbytečnou diskriminaci! Měl jsem možnost po světě vidět řadu národních parků, jejich správy však mají jiný přístup k návštěvníkům než NPŠ k vodákům. Snaží se je do parků dostat, ne je z nich vyhnat. A když je do parku nalákají, tak pro ně leccos zabezpečí.

Asi by nebyl až tak velký problém vyhradit na levém břehu Vltavy několik míst, kde mohou vodáci přistát v úseku Soumarský most -Pěkná, kde by pro vodácké návštěvníky parku byly informační tabule, udržované posezení a kde by byly i nádoby na odpadky, které by byly vyváženy, a to třeba i po řece, aby nebylo nutné budovat přístupové cesty.

Určitě by to některý z místních podnikatelů, možná i z majitelů půjčoven lodí rád dělal. Pak by se už paní předsedkyně okrašlovacího spolku Zdíkovska nemusela bát, že v okolí řeky po mastňáckých vodácích zůstanou odpadky (po nás tam nikdy nic nezůstalo). Když to jde u lyžařských stop, proč ne u řeky?

A co se týká Natury 2000, žádnou poškozenou perlorodku říční jsem tam nikde neviděl, dokonce jsem tam nikdy neviděl ani žádnou živou. Možná jsem se špatně díval. Ptáčků jsem však viděl dost, a že by jim vodáci nějak ubližovali?

Hnízdění už mají v červenci a srpnu za sebou, chytit ho nemůžete, střílet jsem po nich taky nikoho neviděl. Vodák projede okolo, možná mluví, možná zpívá, že by jim to vadilo?

Co tedy vadí mně, je, že "někdo" napíše udavačský dopis do Bruselu, aby nám do České republiky byl na jeho základě zaslán vytýkací dopis Evropské komise, když se mu nelíbí nějaké rozhodnutí našich orgánů.

Mgr. Pavel Eybert, senátor PČR

Poděkování

Děkuji autorovi článku za souhlas s jeho uveřejněním na www.info-sumava.cz. Až na problematiku umísťování odpadkových košů na Šumavě s ním plně souhlasím.

Na závěr si neodpustím pár připomínek. Je zajímavé, jak několik málo jedinců dokáže znepříjemňovat život tisícům lidí a jak dokážou "krafat" do věcí, kterým mnohdy ani nerozumí a to nejen ve svém bydlišti a jeho okolí, ale téměř po celé republice. Svým jednáním dělají ostudu nejen obci, jejíž jméno je součástí názvu jejich sdružení, ale i celé České republice až v Bruselu.

 Nemíním svými připomínkami nikterak brojit proti ekologii (jsem ekologicky smýšlející člověk), ale proti ekologickým extrémistům, kteří nemají zřejmě co na práci a tak rýpou do všeho a všude. 

[Akt. známka: 1,52 / Počet hlasů: 29] 1 2 3 4 5

| Ze dne 13.02.2010 | Autor: Kuba | 7807 přečtení | 50 komentářů | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek