Zákazu vstupu do lesů se nevztahuje na běžecké tratě a sjezdovky?

Z důvodu krizové situace způsobené živelní pohromou v lesích na území České republiky, a vzhledem k možnému ohrožení životů, zdraví a majetku, vláda ČR vyhlásila na období od 5.00 hodin dne 25. ledna 2007 do 24.00 hodin dne 5. února 2007 nouzový stav.

Ten platí pro lesy na území krajů Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Libereckého a Vysočina, a dále pro okresy Trutnov, Náchod a Jičín v Královéhradeckém kraji, pro okresy Benešov, Příbram, Kutná Hora a Kolín ve Středočeském kraji a pro okres Bruntál v kraji Moravskoslezském. Platí tedy i pro celou oblast Šumavy.

Po dobu nouzového stavu je v těchto územích zakázán vstup, pobyt a pohyb osob v lesích. Tento zákaz se nevztahuje na dálnice, silnice a místní komunikace procházející lesy a lanovky určené pro nadzemní přepravu osob, dále na lyžařské běžecké tratě, sjezdovky a lyžařské vleky, které nejsou vedeny územím lesa. Zákaz neplatí i v případech, kdy účelové komunikace (kam patří mj. i lesní cesty), lyžařské běžecké tratě, lyžařské vleky a sjezdovky procházejí lesem a přitom se nenacházejí na pozemcích určených k plnění funkcí lesa. Případné informace o tom, zda jde o pozemek určený k plnění funkcí lesa lze získat u obecního úřadu s rozšířenou působností.

Uvedená krizová opatření se nevztahují na osoby provádějící likvidační práce a pracovníky vrchního státního dozoru v lesích a České inspekce životního prostředí.

Kalamitou postižené kraje a okresy identifikují nejrizikovější lokality v lesích, kde hrozí zranění či usmrcení osob, a zajistí jejich případný dozor. Porušení zákazu vstupu do lesa v průběhu nouzového stavu může být na místě pokutováno nebo řešeno jako přestupek ve správním řízení.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

| Ze dne 25.01.2007 | Autor: Kuba | 3159 přečtení | 9 komentářů | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: portal.gov.cz